Jak hlasovala Británie o vystoupení z Evropské unie? Země se fakticky rozpadla, podívejte se na mapě

Zahraničí Jiří Kropáček Zahraničí, Jiří Kropáček
24. 6. 2016 8:25
Britové si v historickém referendu zvolili vystoupení své země z Evropské unie. Stoupenců odchodu z osmadvacítky přišlo hlasovat o milion a čtvrt víc než těch, kteří si přáli setrvání ve svazku s Bruselem. Země se v názoru ostře rozdělila. Klikněte na obrázek a uvidíte, jak hlasovaly jednotlivé regiony Velké Británie.
Foto: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy