Reportéři zachytili i palbu ruských děl. Toto jsou snímky Aktuálně.cz z Ukrajiny

Reportéři zachytili i palbu ruských děl. Toto jsou snímky Aktuálně.cz z Ukrajiny
První hodiny války: snímek pochází z vylidněného centra Kyjeva z 24. února. Z města směřovaly na západ a jih dlouhé kolony automobilů, zatímco centrum bylo pusté. Po vyhlášení výjimečného stavu byly zavřené restaurace i obchody.
První ukrajinská technika v ulicích Kyjeva. Fotografii pořídil Martin Novák 24. února, v první den invaze.
Ten samý den ráno začaly přesuny ukrajinské armády v Kyjevě. Městem zněly výstražné sirény, ukrajinská protivzdušná obrana i ruské rakety.
První noc války v Kyjevě z 24. na 25. února. Kvůli poplachům a obavám z ruského bombardování se lidé přesouvali do sklepů a podzemních parkovišť.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Josef Pazderka Martin Novák Jakub Plíhal, Josef Pazderka, Martin Novák
29. 12. 2022 18:09
Reportéři Aktuálně.cz vyjeli letos celkem čtyřikrát na válečnou Ukrajinu. Martin Novák tam byl v únoru na začátku invaze, Josef Pazderka s Jakubem Plíhalem byli v březnu u tvrdých bojů severně od Kyjeva. V srpnu reportéři sledovali rodící se ukrajinskou protiofenzivu na jihu u Chersonu a v listopadu navštívili Charkov a ukrajinsko-ruskou hranici. Podívejte se na fotografie, které pořídili.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Správkyně české Sberbank zahájila výběrové řízení na odkup firemních dluhopisů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová zahájila výběrové řízení na odkup korporátních dluhopisů z portfolia banky, která je v likvidaci. Předmětem nabídky je prodej tří korporátních dluhopisů v nominální hodnotě 730 milionů korun. Vypořádání prodeje očekává nejpozději do poloviny dubna 2023. Lužová o tom dnes informovala ČTK.

"Prodej korporátních dluhopisů v portfoliu Sberbank CZ je dalším krokem k získání finančních prostředků na vypořádání věřitelů banky ještě v letošním roce," uvedla Lužová.

K prodeji korporátních dluhopisů v portfoliu banky přistoupila správkyně v rámci procesu zpeněžení majetkové podstaty Sberbank CZ. Předmětem prodeje jsou dluhopisy Colt CZ Group SE v nominální hodnotě 380 milionů Kč, Czechoslovak Group v nominální hodnotě 100 milionů Kč a EPH Financing CZ v nominální hodnotě 250 000 Kč.

Potenciální zájemci o koupi dluhopisů nebo jen některého z nich musí vyjádřit svůj předběžný zájem o účast ve výběrovém řízení nejpozději do 10. března 2023 do 17:00. Na základě předběžného zájmu budou následně vyzváni k podání závazných nabídek na odkup jimi poptávaných dluhopisů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V krymském Sevastopolu hořela dělnická ubytovna, při požáru zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí zemřelo v noci na čtvrtek při požáru ubytovacího zařízení pro stavební dělníky ve městě Sevastopol na Ruskem anektovaném ukrajinském poloostrově Krym. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na záchranáře. Osud pěti dělníků je neznámý.

Požár vypukl v ubytovně z modulárních kontejnerů a objekt zcela shořel. Požářiště mělo podle místních úřadů plochu 200 metrů čtverečních.

"V současné době se dokončuje likvidace požáru a odklízejí se trosky," uvedla podle TASS sevastopolská prokuratura, která požár vyšetřuje. Podle ní obětí neštěstí se stali dělníci pracující na stavbě dálnice Tavrida, která má zajistit lepší spojení anektovaného poloostrova s Ruskem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy