"Já že vydělávám na koronaviru?" Gates v rozhovoru odhadl konec pandemie

Video Video
27. 1. 2021 15:45
Zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates v rozhovoru pro agenturu Reuters řekl, že věří, že vyspělé země se tento rok dostanou z pandemické krize. Klíčovými faktory při jejím zvládnutí mají být dle Gatese promyšlené očkovací strategie a schopné vlády. Gates se v interview vyjádřil také na adresu mnoha konspirací, podle nichž mj. vydělává na pandemii.
"Já že vydělávám na koronaviru?" Gates v rozhovoru odhadl konec pandemie. | Video: Reuters

"Překvapilo mě, jak razantně se tyto konspirace šíří a kolik zla v nich je," řekl Gates v rozhovoru. Podle něj je zkrocení těchto konspirací a hledání důvodů, proč se k nim lidé upínají, důležitou výzvou v nadcházejících letech.

Podívejte se na klíčové části rozhovoru ve videu v úvodu článku.

 

Právě se děje

před 23 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy