reklama
 
 

Izraelští vojáci zastřelili sedmnáctiletého Palestince, který protestoval v Gaze

Aktualizováno 23. 10. 2018 22:40
Podle izraelské armády dnes v Gaze u hraničního plotu s Izraelem demonstrovalo asi 200 Palestinců. Někteří zapalovali pneumatiky a házeli výbušniny.

Gaza - Izraelští vojáci dnes v Gaze u hranice s Izraelem zastřelili sedmnáctiletého účastníka protestu. Podle izraelské armády představoval nebezpečí a chtěl narušit hranici. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví v Gaze o tom informovala agentura AP.

Podle izraelské armády dnes v Gaze u hraničního plotu s Izraelem demonstrovalo asi 200 Palestinců. Někteří zapalovali pneumatiky a házeli výbušniny.   Sedmnáctiletý chlapec byl střelen do hlavy a zemřel o několik hodin později v nemocnici, oznámilo ministerstvo zdravotnictví v Gaze. Izraelská armáda uvedla, že střílela na muže, který se přiblížil k plotu s výbušninou.

Palestinci v Gaze od konce března a většinou v pátek protestují proti blokádě a za možnost vrátit se na území, která byla kdysi domovem jejich předků, ale dnes leží v Izraeli. Dosud izraelští vojáci při protestech zastřelili kolem 200 Palestinců, zabit byl jeden izraelský voják.

autor: ČTK | 23. 10. 2018 21:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama