reklama
 
 

Ježci v Izraeli jsou příliš tlustí. Nedokážou se stočit do klubíčka, veterináři jim nařídili dietu

8. 1. 2018 15:26
Deset ježků podstoupilo odtučňovací kúru. V izraelských ulicích se přežírali tak, že se ani nestočili do klubíček. | Video: Reuters |  00:59
Ježci jedí jídlo toulavým kočkám a trpí nadváhou. Mají tak velká břicha, že nejsou schopní stočit se do klubíčka, když jim hrozí nebezpečí od predátorů.

Ramat Gan - Ježci v ulicích izraelského města Ramat Gan nedaleko Tel Avivu jsou příliš tlustí. Mají potíže s pohybem, a kvůli obezitě jsou dokonce přímo ohroženi na životě.

Ježci, kteří trpí nadváhou, mají tak velká břicha, že nejsou schopní stočit se do klubíčka, když jim hrozí nebezpečí od predátorů.

Několik takových exemplářů v minulých týdnech přinesli lidé do zoologické zahrady v Ramat Ganu. Tam se jich ujali veterináři a nasadili jim striktní dietní kúru.

Podle ošetřovatelky Becky Rifkinové si vypasení savci na ulicích pochutnávají na jídle, které patří toulavým kočkám. "Spousta lidí dává pokrmy na ulici pro kočky, což je velmi pěkné. Problém ale je, že si je berou i jiná divoká zvířata," řekla agentuře Reuters.

Jeden dospělý ježek, který dostal od personálu jméno Sherman, vážil před dvěma měsíci, když přišel do zoo, 1,6 kilogramu. To je téměř dvojnásobek běžné ježčí váhy.

Od té doby stačil díky dietní stravě a pobíhání v ohradě zhubnout o 120 gramů. Ošetřovatelé věří, že do léta bude Sherman i další ježci v pořádku a budou je moci vypustit na svobodu.

autor: Zahraničí | 8. 1. 2018 15:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama