Ježci v Izraeli jsou příliš tlustí. Nedokážou se stočit do klubíčka, veterináři jim nařídili dietu

Zahraničí Zahraničí
8. 1. 2018 15:26
Ježci jedí jídlo toulavým kočkám a trpí nadváhou. Mají tak velká břicha, že nejsou schopní stočit se do klubíčka, když jim hrozí nebezpečí od predátorů.
Deset ježků podstoupilo odtučňovací kúru. V izraelských ulicích se přežírali tak, že se ani nestočili do klubíček. | Video: Reuters

Ramat Gan - Ježci v ulicích izraelského města Ramat Gan nedaleko Tel Avivu jsou příliš tlustí. Mají potíže s pohybem, a kvůli obezitě jsou dokonce přímo ohroženi na životě.

Sherman.
Sherman. | Foto: Reuters

Ježci, kteří trpí nadváhou, mají tak velká břicha, že nejsou schopní stočit se do klubíčka, když jim hrozí nebezpečí od predátorů.

Několik takových exemplářů v minulých týdnech přinesli lidé do zoologické zahrady v Ramat Ganu. Tam se jich ujali veterináři a nasadili jim striktní dietní kúru.

Podle ošetřovatelky Becky Rifkinové si vypasení savci na ulicích pochutnávají na jídle, které patří toulavým kočkám. "Spousta lidí dává pokrmy na ulici pro kočky, což je velmi pěkné. Problém ale je, že si je berou i jiná divoká zvířata," řekla agentuře Reuters.

Jeden dospělý ježek, který dostal od personálu jméno Sherman, vážil před dvěma měsíci, když přišel do zoo, 1,6 kilogramu. To je téměř dvojnásobek běžné ježčí váhy.

Od té doby stačil díky dietní stravě a pobíhání v ohradě zhubnout o 120 gramů. Ošetřovatelé věří, že do léta bude Sherman i další ježci v pořádku a budou je moci vypustit na svobodu.

Ježci během "odtučňovací" kúry v zoo v Ramat Ganu.
Ježci během "odtučňovací" kúry v zoo v Ramat Ganu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy