Izraelský vicepremiér neustál sexuální skandál a odstoupil. Ženy ho viní z obtěžování

ČTK ČTK
20. 12. 2015 22:24
Sedmapadesátiletý Silvan Šalom, vrcholný politik pravicové vládní strany Likud premiéra Benjamina Netanjahua a ministr vnitra, trvá na své nevinně. Řekl ale, že už obviňování nedokáže dál snášet. Šalomovo rozhodnutí zřejmě neovlivní stabilitu vlády. Izraelský generální prokurátor Jehuda Weinstein podle médií nařídil obvinění proti Šalomovi prošetřit. Obvinění už Šaloma loni přinutila k odstoupení z boje o prezidentský úřad.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jeruzalém - Izraelský vicepremiér a ministr vnitra Silvan Šalom odstoupil z funkce. Několik žen ho totiž obvinilo, že je během své politické kariéry sexuálně obtěžoval.

Sedmapadesátiletý politik trvá na své nevinně a řekl, že už obviňování nedokáže dál snášet. Šalomovo rozhodnutí odstoupit ale stabilitu vlády pravděpodobně neovlivní, uvedla agentura Reuters.

Vysoce postavený člen pravicové vládní strany Likud premiéra Benjamina Netanjahua oznámil, že chce odejít z vlády a také složit svůj poslanecký mandát. Byl prý znepokojen možnými dopady posledních událostí na svou rodinu.

Izraelský generální prokurátor Jehuda Weinstein podle médií nařídil obvinění proti Šalomovi prošetřit. Obvinění už politika loni přinutila k odstoupení z boje o prezidentský úřad.

Šalom, který byl v letech 2003 až 2006 také ministrem zahraničí, není první z izraelských politiků, který musel opustit funkci kvůli obviněním ze sexuálních deliktů.

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav opustil svůj úřad v roce 2007 a později byl odsouzen k sedmiletému vězení. Byl totiž usvědčen ze znásilnění a sexuálního obtěžování tří zaměstnankyň vládních úřadů, v nichž pracoval.

 

Právě se děje

Další zprávy