Izraelský premiér Netanjahu se sešel s Trumpem i Clintonovou. Řešili mír na Blízkém východě

ČTK ČTK
26. 9. 2016 5:57
Izraelský premiér se v předvečer první americké prezidentské debaty sešel s oběma kandidáty na Bílý dům. S republikánem Donaldem Trumpem se shodl, že míru na Blízkém východě je možné dosáhnout jen pokud Palestina uzná Izrael. Clintonová po jednání uvedla, že silný a bezpečný Izrael je pro USA prioritou.
Trump a Clintonová.
Trump a Clintonová. | Foto: Reuters

Washington - Demokratická kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová se v neděli večer v New Yorku setkala s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Její republikánský protikandidát jednal se šéfem izraelské vlády již v neděli ráno, uvedla agentura AP.

Setkání se odehrála v předvečer první prezidentské debaty. Novináři nebyli na schůzky přizváni, zástupci Trumpa následně uvedli, že oba muži spolu řešili témata důležitá pro oba národy. Republikánský kandidát na prezidenta se prý s Netanjahuem shodl, že míru na Blízkém východě je možné dosáhnout jedině tehdy, když se Palestinci vzdají nenávisti a násilí vůči Izraeli a uznají ho jako židovský stát.

Hillary Clintonová po jednání prohlásila, že "silný a bezpečný Izrael" je pro Spojené státy nezbytně důležitý. Zástupci její kampaně uvedli, že Clintonová během schůzky "potvrdila své neutichající odhodlání" na budování americko-izraelských vztahů. Podpořila rovněž dohodu o americké vojenské pomoci židovskému státu, která byla uzavřena před pár dny.

 

Právě se děje

Další zprávy