reklama
 
 

Izraelské dělostřelectvo zasáhlo dva cíle v Sýrii, tvrdí tamní média

11. 2. 2019 22:47
Izraelské dělostřelectvo zasáhlo již poničenou nemocnici a pozorovací stanoviště v provincii Kunajtra na jihu Sýrie poblíž hranice s Izraelem. Informovala o tom dnes syrská státní média s tím, že na zasažených místech úder způsobil jen materiální škody. Mluvčí izraelské armády údajný útok nijak nekomentovala.

Izrael teprve nedávno přiznal, že v posledních letech provedl stovky úderů v Sýrii, ale nekomentoval je z obavy o vyvolání reakce a zatažení do občanské války v sousední zemi. Zatím poslední velký útok provedený v lednu nezvykle už po několika hodinách okomentoval i izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Ten tehdy potvrdil, že Izrael "rozdrtil" íránské objekty v reakci na raketový útok a nebude váhat s další odpovědí.

Izraelské nálety v Sýrii v minulosti mířily zejména na íránské cíle a na spojence Íránu z libanonského radikálního šíitského hnutí Hizballáh. Írán pomáhá spolu s Ruskem syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi v občanské válce, Izrael se ale obává rostoucího íránského vlivu v blízkosti svého území.

autor: ČTK | 11. 2. 2019 22:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama