Izraelští policisté zastřelili Palestinku, chtěla je prý pobodat nožem

ČTK ČTK
18. 9. 2019 11:24
Příslušníci izraelských bezpečnostních složek zastřelili Palestinku u kontrolního stanoviště na Západním břehu Jordánu, který Izrael dlouhodobě okupuje. Izraelská policie uvedla, že žena chtěla Izraelce pobodat. Informovala o tom agentura Reuters.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

V médiích se objevilo video, ve kterém muži s puškami mají spor se ženou. Následně je slyšet výstřel a žena se skácí k zemi, přičemž jí z ruky vypadne předmět. Jeden z mužů předmět pak odkopne. Agentuře Reuters se nicméně pravost videa ověřit nepodařilo.

Mluvčí izraelské policie uvedl na Twitteru, že "teroristka se pokusila spáchat útok pobodáním u kontrolního stanoviště v Kalandíji". V příspěvku policie také zveřejnila fotografii nože na silnici.

Palestinské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že žena následkům zranění podlehla.

Západní břeh Jordánu a východní část Jeruzaléma Izrael obsadil za války v roce 1967. Tato území mají spolu s Pásmem Gazy tvořit budoucí palestinský stát, o jehož vznik Palestinci dlouhodobě usilují. Frekvence násilných incidentů na Západním břehu se podle agentury Reuters zvýšila poté, co poslední kolo izraelsko-palestinských mírových rozhovorů skončilo bezúspěšně v roce 2014.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Dělník v Brně nepřežil pád do 15 metrů hlubokého světlíku

V brněnské Zborovské ulici po poledni zemřel dělník, který spadl do světlíku v domě do hloubky asi 15 metrů. Na místě zasahovaly dvě profesionální hasičské jednotky, hasiči k muži slanili, nejevil ale známky života.

"Ve stísněném prostoru světlíku nasadili automatizovaný externí defibrilátor a podali kyslíkovou terapii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Další skupina hasičů vybourala světlíkové okno v jednom z bytů, aby se k muži dostala i posádka záchranné služby. Dělník byl ale na místě mrtev. Neštěstí vyšetřuje policie. 

Další zprávy