Izraelská ambasáda v Mauritánii byla pod palbou

pen
1. 2. 2008 8:20
Za střelbou stojí zřejmě islámští radikálové

Nouakchott - Neznámí střelci v pátek ráno zaútočili na izraelskou ambasádu v hlavním městě Mauritánie Nouakchottu. Na budovu začali pálit. Ochranka úřadu střelbu opětovala.

Informaci přinesla zpravodajská agentura Reuters, které řekl izraelský ambasador v Mauritánii Boas Bismuth, že žádný ze zaměstnanců ambasády nebyl zraněn.

"Dnes ve 2:20 ráno se na Izraelské ambasádě v Nouakchottu skutečně střílelo. Všichni izraelští i mauritánští zaměstnanci ambasády jsou v pořádku," cituje Reuters Bismuthe. Střelba poškodila budovu úřadu, poškozen byl i blízký bar. Útočníci z místa činu uprchli.

Incident se odehrál v návaznosti na nedávné snahy politických stran v Mauritánii o přerušení vládních diplomatických styků s Izraelem. Mauritánie totiž patří mezi jedny z mála zemí v Arabské lize, která s Izaelem udržuje diplomatické vazby.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy