Izrael zrušil návštěvu ukrajinského premiéra. Vadí mu, že Kyjev podpořil rezoluci OSN

ČTK ČTK
25. 12. 2016 12:21
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zrušil plánovanou návštěvu ukrajinského předsedy vlády Volodymyra Hrojsmana, který měl do Izraele přicestovat příští týden. Podle zprávy izraelského rozhlasu se tak rozhodl kvůli tomu, že Ukrajina podpořila při hlasování v Radě bezpečnosti OSN rezoluci, která po židovském státu požaduje, aby přestal s výstavbou osad na okupovaných palestinských územích. Rezoluce byla schválena v pátek. Rezoluci v patnáctičlenné Radě bezpečnosti schválilo 14 zemí. Spojené státy se hlasování zdržely. Díky nepoužití amerického práva veta tak dokument mohl projít. V sobotu Izrael oznámil, že se rezoluci nepodřídí. Netanjahu označil rezoluci za "neobjektivní a hanebnou".
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 10 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy