Izrael zasáhly desítky raket z Gazy, letectvo podniklo protiútok

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 8. 2018 22:57
Při raketovém útoku z palestinského Pásma Gazy utrpělo ve středu večer v Izraeli zranění šest lidí, uvedla agentura AP s odvoláním na izraelská média. Jak napsalo na twitteru izraelské ministerstvo zahraničí, na jih Izraele bylo večer během tří hodin vypáleno celkem 36 raket, část z nich zachytil protiraketový systém Iron Dome (Železná kupole). Izraelské letectvo následně podniklo protiútok a zasáhlo v Pásmu Gazy nejméně 12 cílů ovládaných radikálním hnutím Hamás. Ministerstvo zdravotnictví v Gaze informovalo, že při nich byli lehce zraněni tři lidé. Násilí se u hranice odehrává již od konce března, nyní se ale Egypt a OSN snaží zprostředkovat zklidnění situace a příměří.
Izrael zasáhly desítky raket z Gazy, letectvo podniklo protiútok | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 23 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy