Izrael schválil výstavbu 98 bytů v osadách, tvrdí aktivisté

ČTK ČTK
1. 10. 2016 21:26
Jeruzalém - Izrael schválil výstavbu 98 nových bytů v židovských osadách na okupovaném Západním břehu a v průmyslové zóně nedaleko palestinského správního střediska Ramalláhu. Informovala o tom v sobotu agentura AFP s odvoláním na informace izraelské mírové organizace Peace Now. "V době, kdy se světoví vůdci setkali, aby si připomenuli (bývalého izraelského prezidenta) Šimona Perese a způsob, jakým se zasazoval o mír, vytvořila izraelská vláda novou překážku dvoustátnímu řešení," uvedla mluvčí Peace Now s odkazem na řešení, které by mělo znamenat existenci palestinského státu vedle toho židovského. Výstavba nových židovských osad je jedním z důvodů, proč se nedaří obnovit mírová jednání.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 55 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy