Izrael požádal Řecko a Chorvatsko o pomoc při hašení požárů

ČTK ČTK
23. 11. 2016 23:59
Izrael požádal Řecko a Chorvatsko o poskytnutí letounů, jež by pomohly hasičům bojovat z rozsáhlými požáry, které židovský stát sužují již dva dny. Informoval o tom izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Kvůli nedostatku deště ve spojení se suchých vzduchem a silným větrem se lesní požáry rychle šíří po středním a severním Izraeli. Podle úřadů vzplálo v zemi na 230 požárů. Poničeny byly desítky domů, 21 osob muselo být ošetřeno kvůli nadýchání se kouře, nikdo ale nebyl vážně zraněn. Podobné počasí má pokračovat i v dalších dnech. Podle úřadu premiéra řecký a chorvatský předseda vlády na žádost "reagovali okamžitě a slíbili poslat hasičská letadla co nejdříve to bude možné".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: USDAgov / Foter / CC BY
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy