Izrael požádal Řecko a Chorvatsko o pomoc při hašení požárů

ČTK ČTK
23. 11. 2016 23:59
Izrael požádal Řecko a Chorvatsko o poskytnutí letounů, jež by pomohly hasičům bojovat z rozsáhlými požáry, které židovský stát sužují již dva dny. Informoval o tom izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Kvůli nedostatku deště ve spojení se suchých vzduchem a silným větrem se lesní požáry rychle šíří po středním a severním Izraeli. Podle úřadů vzplálo v zemi na 230 požárů. Poničeny byly desítky domů, 21 osob muselo být ošetřeno kvůli nadýchání se kouře, nikdo ale nebyl vážně zraněn. Podobné počasí má pokračovat i v dalších dnech. Podle úřadu premiéra řecký a chorvatský předseda vlády na žádost "reagovali okamžitě a slíbili poslat hasičská letadla co nejdříve to bude možné".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: USDAgov / Foter / CC BY
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy