Izrael bombardoval vojenský objekt v západní Sýrii. V oblasti se mají vyvíjet chemické zbraně

ČTK ČTK
22. 7. 2018 21:56
Izrael v neděli bombardoval vojenský objekt ve městě Misjáf na západě Sýrie, informovala agentura Reuters. Nálety způsobily pouze hmotné škody, nikdo nebyl zraněn. Podle nejmenovaného analytika se u města nachází vojenské výzkumné zařízení pro vývoj chemických zbraní. V Sýrii mají být také íránské základny, a Izrael, který má z rostoucího vlivu Íránu v oblasti obavy, v uplynulých měsících svoje útoky na syrské cíle znásobil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 18 minutami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy