Italský soud vzal rodičům dítě. Jsou staří a sobečtí

Zahraničí Zahraničí
21. 9. 2011 12:40
Šestnáctiměsíční holčičku čeká adopce. Rodičům je 57 a 70 let
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Turín - Po mnoha letech neúspěšných pokusů o početí se knihovnice Gabriella De Ambrosis a její manžel (a bývalý starosta) Luigi rozhodli, že holčička Viola, kterou jim teď odebral soud.

Šestnáctiměsíční dítě už dokonce bylo nabídnuto k adopci. 

Jak uvedla italská média, veřejnost v kraji Piemont, kde nedaleko Turína sedmapadesátiletá matka a sedmdesátiletý otec bydlí, s napětím očekává, jak případ dopadne. Soud rodiče prohlásil za "neschopné správně se o nemluvně postarat".

Navíc jsou prý příliš staří. "Hnala je narcistická potřeba mít dítě. K vyhlídkám potomka jsou lhostejní," stojí v prohlášení soudu.

Advokát rodičů Gulio Calosso plánuje odvolání. "Nikdy neměli v úmyslu Violu opustit a bezbpochyby to prokážou," řekl.

Sama v autě

Poprvé na sebe rodiče upozornili loni, když nechali - údajně skoro hodinu - holčičku samotnou v autě. Jindy jí tam odložili proto, aby usnula.

Brečícího dítěte v autě před domem si v deset hodin večer všimli sousedé a zavolali policii. Upozornili tak na postarší manžele sociální službu.

Přpadů mělo být víc. "Není to pravda, vždy jsme ji měli na očích," řekl podle britského Telegraphu Luigi de Ambrosis.

Policie holčičku odebrala a umístila jí do náhradní rodiny, kde žije už přes měsíc.

"Plod deformovaného úsilí"

O adopci, která teď Violu čeká, se před podstoupením IVF paradoxně pokoušeli i její rodiče. Dvě žádosti byly ale zamítnuty, s poukazem na jejich stáří.

"Rodiče nikdy nepřemýšleli nad tím, že jejich dcera osiří ve velmi maldém věku. Ještě předtím bude nucená se o rodiče starat, namísto toho, aby oni podporovali jí," prohlásil soudce.

Ta malá holčička je "plodem deformovaného úsilí a enormních možností, které genetický pokroku nabízí," dodal.

Matka Violy považuje odebrání za nespravedlivé.

"Vidíme jí vždy jen dvakrát za měsíc. Pořád nám to připomíná ono ráno, kdy Carabinieri přišli a vzali nám jí," postěžovala si Gabriella De Ambrosis.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy