Italský soud vzal rodičům dítě. Jsou staří a sobečtí

Zahraničí Zahraničí
21. 9. 2011 12:40
Šestnáctiměsíční holčičku čeká adopce. Rodičům je 57 a 70 let
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Turín - Po mnoha letech neúspěšných pokusů o početí se knihovnice Gabriella De Ambrosis a její manžel (a bývalý starosta) Luigi rozhodli, že holčička Viola, kterou jim teď odebral soud.

Šestnáctiměsíční dítě už dokonce bylo nabídnuto k adopci. 

Jak uvedla italská média, veřejnost v kraji Piemont, kde nedaleko Turína sedmapadesátiletá matka a sedmdesátiletý otec bydlí, s napětím očekává, jak případ dopadne. Soud rodiče prohlásil za "neschopné správně se o nemluvně postarat".

Navíc jsou prý příliš staří. "Hnala je narcistická potřeba mít dítě. K vyhlídkám potomka jsou lhostejní," stojí v prohlášení soudu.

Advokát rodičů Gulio Calosso plánuje odvolání. "Nikdy neměli v úmyslu Violu opustit a bezbpochyby to prokážou," řekl.

Sama v autě

Poprvé na sebe rodiče upozornili loni, když nechali - údajně skoro hodinu - holčičku samotnou v autě. Jindy jí tam odložili proto, aby usnula.

Brečícího dítěte v autě před domem si v deset hodin večer všimli sousedé a zavolali policii. Upozornili tak na postarší manžele sociální službu.

Přpadů mělo být víc. "Není to pravda, vždy jsme ji měli na očích," řekl podle britského Telegraphu Luigi de Ambrosis.

Policie holčičku odebrala a umístila jí do náhradní rodiny, kde žije už přes měsíc.

"Plod deformovaného úsilí"

O adopci, která teď Violu čeká, se před podstoupením IVF paradoxně pokoušeli i její rodiče. Dvě žádosti byly ale zamítnuty, s poukazem na jejich stáří.

"Rodiče nikdy nepřemýšleli nad tím, že jejich dcera osiří ve velmi maldém věku. Ještě předtím bude nucená se o rodiče starat, namísto toho, aby oni podporovali jí," prohlásil soudce.

Ta malá holčička je "plodem deformovaného úsilí a enormních možností, které genetický pokroku nabízí," dodal.

Matka Violy považuje odebrání za nespravedlivé.

"Vidíme jí vždy jen dvakrát za měsíc. Pořád nám to připomíná ono ráno, kdy Carabinieri přišli a vzali nám jí," postěžovala si Gabriella De Ambrosis.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy