Italskému výběrčímu daní v rukou explodoval balík

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
9. 12. 2011 23:11
Tento týden jde už o druhý případ. Ve středu přišela bomba šéfovi Deutsche Bank
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Řím - V italském hlavním městě vybuchla dopisní bomba zaslaná do sídla společnosti Equitalia, která se zabývá výběrem daní.

Balíček otevíral šéf firmy a při explozi utrpěl zranění ruky.

Italská média spekulují o tom, zda zásilku s trhavinou - stejně jako před dvěma dny - neposlali anarchisté.

Ve středu totiž došlo k podobnému incidentu v Německu. Na poštu ve Frankfurtu nad Mohanem přišla bomba adresovaná šéfovi největší německé banky Deutsche Bank Josefu Ackermannovi.

Dopis se ale k řediteli banky nedostal, jako podezřelý ho zadržela podatelna a policie později potvrdila, že obsahoval explozivní prášek, který mohl způsobit popáleniny.

K útoku se pak přihlásila italská anarchistická skupina, která si říká Neformální anarchistická federace (FAI) a má blízko k řeckým extremistům.

Bomby v poštovních balíčcích v Římě vybuchly naposledy loni. Tehdy byli při dvou útocích na velvyslanectví Chile a Švýcarska zraněni dva lidé. Vyšetřovatelé za útoky viděli členy anarchistických sdružení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Premier League vyšetřuje Manchester City kvůli porušení finančních pravidel

Vedení fotbalové Premier League zahájilo vyšetřování Manchesteru City kvůli podezření z porušení finančních pravidel mezi lety 2009 až 2018. Úřadující angličtí šampioni jsou obvinění, že během uvedených let neposkytli kompletní údaje z účetnictví a nesplnili podmínky finanční fair play. S odkazem na vyjádření Premier League to uvedly agentury Reuters a AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dodavatel innogy zlevní plyn pod cenový strop. Sleva začne platit zpětně od začátku února

Energetická společnost innogy, která je s více než 1,1 milionu klientů největším dodavatelem plynu v ČR, zlevní 320 000 svých stávajících zákazníků dodávky plynu pod vládní cenový strop. Sleva, která bude platit zpětně od začátku února, zajistí podle ní úsporu zhruba 240 Kč za megawatthodinu (MWh). Zákazníci, kteří plynem vytápí rodinný dům tak v průměru ušetří asi 3000 korun za rok. U klientů, kteří plyn používají na vaření, bude sleva 34 procent. Dnes o tom informovalo innogy. Ceny energií pod vládní strop v posledních dnech snižují i další velcí dodavatelé.

Většina dodavatelů energií od začátku roku nabízí novým zákazníkům tarify s cenami vycházející z vládního cenového maxima. To činí pro letošní rok 6000 korun za jednu MWh elektřiny včetně DPH a 3000 korun za jednu MWh plynu. K tomu je potřeba připočítat distribuční poplatky. Takzvané stropy platí pro domácnosti, firmy i veřejné instituce.

Sleva pro zákazníky innogy, kteří mají základní tarif Standard na dobu neurčitou, dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy. Firma uvedla, že tak reaguje na současný cenový vývoj na velkoobchodních trzích, kde plyn za poslední měsíce několikanásobně zlevnil. Ke snížení cen přispěly také výrazné úspory energií a teplé počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy