Italská vláda se rozhodla snížit daně lidem s nízkými příjmy

ČTK ČTK
19. 4. 2014 7:35
Nový výnos sníží letošní daňové příjmy téměř o sedm miliard eur. V dalších letech bude výpadek v daňových příjmech činit deset miliard eur ročně.
Italský premiér Matteo Renzi (na snímku) kritizoval svého předchůdce Enrika Lettu a pomalý postup při zavádění strukturálních reforem a opatření na podporu hospodářského růstu
Italský premiér Matteo Renzi (na snímku) kritizoval svého předchůdce Enrika Lettu a pomalý postup při zavádění strukturálních reforem a opatření na podporu hospodářského růstu | Foto: Reuters

Řím - Italská vláda se rozhodla poskytnout daňovou úlevu deseti milionům Italů s nízkými příjmy. Cílem opatření je podpořit výdaje domácností v době, kdy se italská ekonomika začíná zotavovat z dvouleté recese, píše agentura Reuters.

Kabinet italského premiéra Mattea Renziho schválil výnos, na jehož základě se sníží daň z příjmu o zhruba 80 eur (2200 Kč) měsíčně lidem, kteří vydělávají 8000 až 26 000 eur (220.000 až 715.000 Kč) ročně. Vláda chce na toto opatření získat peníze mimo jiné prostřednictvím snižování rozpočtových výdajů.

Renzi v únoru nahradil v čele vlády Enrika Lettu, který po sporech uvnitř vládní Demokratické strany podal demisi. Renzi kritizoval Lettu za pomalý postup při realizaci strukturálních reforem a opatření na podporu hospodářského růstu.

Nový výnos podle agentury Reuters sníží letošní daňové příjmy téměř o sedm miliard eur. V dalších letech bude výpadek v daňových příjmech činit deset miliard eur ročně. Výnos vstupuje v platnost okamžitě, během 60 dnů ho však musí schválit parlament.

Italský ministr hospodářství Pier Carlo Padoan uvedl, že daňové úlevy by mohly zvýšit letošní růst italské ekonomiky o zhruba 0,3 procentního bodu. Podle agentury Reuters však není jasné, zda je tento předpoklad zahrnut do poslední vládní prognózy, podle které by měl letos hrubý domácí produkt Itálie stoupnout o 0,8 procenta.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy