Italská policie zadržela sedm mužů kvůli neštěstí v klubu, kde zahynulo šest lidí

ČTK ČTK
3. 8. 2019 16:36
Italská policie v souvislosti s loňskou tlačenicí v klubu u přístavního města Ancona, při které přišlo o život šest lidí, zatkla sedm mužů. Šest z nich čelí obvinění ze zabití z nedbalosti. Informoval o tom v sobotu zpravodajský web BBC.
Italská policie (ilustrační foto).
Italská policie (ilustrační foto). | Foto: Shutterstock.com

Zadržení, kteří jsou ve věku 19-22 let, jsou podezřelí z toho, že v klubu Lanterna azzurra ve městě Corinaldo vyvolali paniku, když použili pepřový sprej s cílem návštěvníky okrást.

O život přišlo pět nezletilých ve věku 14-16 let. Šestou obětí byla 39letá žena, která byla na místě se svou dcerou. Podle policie byli zadržení muži součástí zločinecké skupiny působící v centrální a severní Itálii.

Při incidentu, který se stal po půlnoci 8. prosince krátce před začátkem koncertu rappera známého pod pseudonymem Sfera Ebbastá, jenž se těší velké popularitě mezi náctiletými, bylo téměř 200 lidí zraněno. Na místě v ten večer bylo 1400 hostů, přestože klub byl koncipován pro maximálně 900 lidí. Ostrý pach z pepřového spreje v klubu vyvolal paniku a lidé začali utíkat k únikovým východům.

Ministr vnitra Matteo Salvini na Twitteru vyšetřovatelům poděkoval za jejich práci. "Žádné zatykače oběti jejich milovaným nevrátí, je ale naší povinností identifikovat a potrestat pachatele," uvedl.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy