Italská policie zadržela sedm mužů kvůli neštěstí v klubu, kde zahynulo šest lidí

ČTK ČTK
3. 8. 2019 16:36
Italská policie v souvislosti s loňskou tlačenicí v klubu u přístavního města Ancona, při které přišlo o život šest lidí, zatkla sedm mužů. Šest z nich čelí obvinění ze zabití z nedbalosti. Informoval o tom v sobotu zpravodajský web BBC.
Italská policie (ilustrační foto).
Italská policie (ilustrační foto). | Foto: Shutterstock.com

Zadržení, kteří jsou ve věku 19-22 let, jsou podezřelí z toho, že v klubu Lanterna azzurra ve městě Corinaldo vyvolali paniku, když použili pepřový sprej s cílem návštěvníky okrást.

O život přišlo pět nezletilých ve věku 14-16 let. Šestou obětí byla 39letá žena, která byla na místě se svou dcerou. Podle policie byli zadržení muži součástí zločinecké skupiny působící v centrální a severní Itálii.

Při incidentu, který se stal po půlnoci 8. prosince krátce před začátkem koncertu rappera známého pod pseudonymem Sfera Ebbastá, jenž se těší velké popularitě mezi náctiletými, bylo téměř 200 lidí zraněno. Na místě v ten večer bylo 1400 hostů, přestože klub byl koncipován pro maximálně 900 lidí. Ostrý pach z pepřového spreje v klubu vyvolal paniku a lidé začali utíkat k únikovým východům.

Ministr vnitra Matteo Salvini na Twitteru vyšetřovatelům poděkoval za jejich práci. "Žádné zatykače oběti jejich milovaným nevrátí, je ale naší povinností identifikovat a potrestat pachatele," uvedl.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Výkonný výbor FAČR kvůli koronaviru znovu odložil valnou hromadu

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o dalším odložení valné hromady, která se měla uskutečnit 18. června v Olomouci. Důvodem jsou přetrvávající opatření proti šíření nového typu koronaviru, která komplikují organizaci. O novém termínu zatím nerozhodl. Původně se měla valná hromada konat 29. května.

Další zprávy