Itálie vyhoví žádosti Německa. Zpřísní kontroly na hranicích

ČTK ČTK
2. 9. 2015 18:12
Pomoci Bavorsku, které musí zajišťovat velké množství uprchlíků, přislíbila Itálie. Na hranicích s Rakouskem zavede dočasné kontroly.
Beženci v Rakousku.
Beženci v Rakousku. | Foto: Reuters

Řím/Berlín - Itálie je připravena vyhovět žádosti Německa na dočasné zavedení kontrol v Brenneru na hranici s Rakouskem. Cílem je podle portálu Die Welt ulevit Bavorsku, které čelí náporu běženců. Vedení severoitalského regionu Horní Adiže (Jižní Tyrolsko) již ohlásilo zpřísnění pohraničních kontrol.

"Nemyslím si, že je to konec Schengenu," prohlásil Stephan Mayer, který je předním expertem Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové na vnitřní záležitosti. Dodal ale, že výsada volného cestování přes hranice členských zemí takzvaného schengenského prostoru by mohla být ohrožena tím, že nebude možné v dlouhodobém horizontu žádat o evropská azylové víza.

Mayer novinářům v Berlíně také řekl, že on zavedení kontrol na italsko-rakouské hranici vítá. "Bylo to také výslovné přání bavorské zemské vlády, která na jihu země čelí dramatickému nárůstu počtu žadatelů o azyl," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy