Do Itálie letos připlulo už 120 000 běženců. Cestu nepřežije každý dvaačtyřicátý

ČTK ČTK
8. 9. 2016 11:51
Do Itálie přišlo od začátku roku 121 000 migrantů, což je o 5000 více než ve stejném období loňského roku. Podle italského ministerstva vnitra pochází většina běženců z Nigérie, Eritreje a Súdánu. Přibližně 70 procent z nich tvořili muži. Od začátku roku přišlo do země také 11 797 nezletilých, většina bez doprovodu dospělých. Nejvíce uprchlíků přijaly Lombardie a Sicílie. Itálie se letos stala hlavní branou migrantů do Evropy. Zažívá nejhorší migrační krizi od druhé světové války. Většina z nich se plaví ze severu Afriky na přeplněných vratkých člunech, podle OSN nepřežije každý 42.
Itálie - uprchlíci
Itálie - uprchlíci | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škodu za tři miliony korun způsobil noční požár penzionu ve Slaném

Škodu odhadovanou na tři miliony korun způsobil v neděli večer požár penzionu ve Slaném na Kladensku. Před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno šest lidí, nikdo se nezranil. Příčina ohně se vyšetřuje. Na webu o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

O požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici dostali hasiči zprávu kolem 21:15, na místo přijeli zhruba za tři minuty. Zasahovali se šesti cisternami a výškovou technikou. "Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu," uvedla mluvčí. Hasiči prošli objekt v dýchací technice, nikoho ale uvnitř nenašli.

Požár hasiči lokalizovali kolem 22:00. Po uhašení ohně silně zakouřenou budovu odvětrali přetlakovou ventilací. Pro evakuované z penzionu jeho majitelé zajistili místa ve svém druhém ubytovacím zařízení v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy