Itálie chce poslat do Nigeru 470 vojáků. Mají pomoci bojovat proti pašování migrantů

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 12. 2017 23:28
Itálie má v úmyslu poslat do středoafrického Nigeru 470 vojáků. Mají tam pomoci s bojem proti pašování lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čtvrteční sdělení generálního štábu italské armády. Generální štáb ve svém prohlášení uvedl, že v Nigeru nyní probíhá průzkumná mise. Jejím cílem je pomoci rozhodnout, jak rozsáhlá podpora má být této zemi poskytnuta. O tuto pomoc požádala vláda Nigeru, ale rozhodnout o jejím poskytnutí musí ještě italský parlament. Pokud bude souhlas dán, má Itálie podle Reuters v úmyslu poslat do Nigeru postupně 470 vojáků, přičemž během roku by tam měl být udržován stálý průměrný stav přibližně 250 lidí.
Migranti v saharském Nigeru, ilustrační foto.
Migranti v saharském Nigeru, ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy