Itálie chce poslat do Nigeru 470 vojáků. Mají pomoci bojovat proti pašování migrantů

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 12. 2017 23:28
Itálie má v úmyslu poslat do středoafrického Nigeru 470 vojáků. Mají tam pomoci s bojem proti pašování lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čtvrteční sdělení generálního štábu italské armády. Generální štáb ve svém prohlášení uvedl, že v Nigeru nyní probíhá průzkumná mise. Jejím cílem je pomoci rozhodnout, jak rozsáhlá podpora má být této zemi poskytnuta. O tuto pomoc požádala vláda Nigeru, ale rozhodnout o jejím poskytnutí musí ještě italský parlament. Pokud bude souhlas dán, má Itálie podle Reuters v úmyslu poslat do Nigeru postupně 470 vojáků, přičemž během roku by tam měl být udržován stálý průměrný stav přibližně 250 lidí.
Migranti v saharském Nigeru, ilustrační foto.
Migranti v saharském Nigeru, ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy