Itálie proškolí pobřežní stráž, Tunisko dodá lodě. Země se dohodly na boji s nelegální migrací

ČTK ČTK
9. 2. 2017 13:42
Italský ministr zahraničí Angelino Alfano a tuniský prezident Kaíd Sibsí podepsali dohodu o spolupráci v boji s nelegální migrací. Itálie tak na základě dohody bude například školit tuniskou pobřežní stráž a Tunisané zase dodají motorové čluny i lodě. Podobnou dohodu uzavřela Itálie minulý týden také s libyjským premiérem Fáizem Sarrádžem, který stojí v čele mezinárodně uznávané vlády. Ta ale v Libyi nemá pod kontrolou moc v celé zemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Řím – Itálie a Tunisko uzavřely v Římě dohodu o spolupráci v boji s nelegální migrací, pašováním lidí a o ochraně hranic.

Dokument podepsali tento čtvrtek italský ministr zahraničí Angelino Alfano a tuniský prezident Kaíd Sibsí. Informovala o tom agentura ANSA.

Na základě dohody s Tuniskem bude Itálie například školit tuniskou pobřežní stráž, které dodá motorové čluny a lodě. Tuniský prezident slíbil v budoucnu také lepší spolupráci v boji proti terorismu a pašování lidí.

Itálie a Tunisko ve čtvrtek podepsaly i další dohody, například o výměnných programech pro mládež, o spolupráci v kultuře, zdravotnictví či dopravě.

Dohodu o spolupráci v boji proti nezákonné migraci, pašeráctví a ochraně hranic podepsala Itálie minulý týden také s libyjským premiérem Fáizem Sarrádžem, který stojí v čele mezinárodně uznávané vlády. Ta ale v Libyi nemá pod kontrolou moc v celé zemi.

Řím se dohodami se severoafrickými zeměmi snaží snížit masový příliv migrantů, kteří přes Středozemní moře do Itálie zejména z Libye připlouvají. Jen letos dorazilo touto cestou podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) asi 9330 uprchlíků, za celý loňský rok jich bylo 181 500.

 

Právě se děje

Další zprávy