Islámský stát upálil v dobytém městě 45 lidí, tvrdí policie

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 18. 2. 2015 6:54
Podle policisty, kterého cituje BBC, byly některé oběti příslušníky bezpečnostních sil z města Bagdádí v západoirácké provincii Anbár. IS ho obsadil minulý týden.
Pohled na frontovou linii mezi iráckými vojáky a Islámským státem v irácké provincii Dijála.
Pohled na frontovou linii mezi iráckými vojáky a Islámským státem v irácké provincii Dijála. | Foto: Reuters

Bagdád - Bojovníci z Islámského státu (IS) upálili 45 lidí v západoiráckém městě Bagdádí v provincii Anbár, které dobyli před několika dny. S odvoláním na místního policejního velitele o tom informovala stanice BBC.

Není jasné, koho a proč stihl podobný osud jako nedávno zajatého jordánského pilota. Podle zdroje BBC byly některé oběti příslušníky místních bezpečnostních sil.

Kvůli špatné infrastruktuře a těžkým bojům zatím nebylo možné zprávu spolehlivě ověřit.

Bagdádí bylo jedním z mála měst Anbáru, které islamisté neměli pod kontrolou. Zmocnili se ho minulý pátek.

Po masakru údajně zaútočili na komplex budov, kde bydlí další policisté, vojáci a úředníci se svými rodinami.

Policejní velitel z Bagdádí požádal o pomoc vládu i mezinárodní společenství.

Bagdádí leží asi 85 kilometrů severozápadně od střediska provincie Anbár města Ramádí. Zhruba pět kilometrů jižně od Bagdádí je také hustě střežená letecká základna Ajn al-Asad.

Na základně je 320 amerických instruktorů, kteří cvičí příslušníky sedmé irácké divize. Islámský stát na základnu útočil už v prosinci - tehdy bez úspěchu.

Proti IS v Iráku a Sýrii bojují od loňska koaliční letadla.

V Iráku se letadla soustřeďují na cíle na severu země poblíž Mosulu a Kirkúku. V sousední Sýrii zaútočili letci na pozice IS na severu země u měst Kobani a Hasaká.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy