Islámský stát povraždil v syrském městě Karjatajn 120 lidí, označil je za "agenty režimu"

ČTK ČTK
23. 10. 2017 13:09
Radikálové z teroristické organizace Islámský stát (IS) pozabíjeli v syrském městě Karjatajn za tři týdny až 120 lidí. Oznámila to v pondělí exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR). Město, které leží v provincii Homs, v sobotu obsadila syrská armáda, která zatím stejně jako Damašek informaci o mrtvých nepotvrdila. SOHR začátkem října informovala, že se IS podařilo znovu Karjatajn obsadit, i když město předtím bylo už v rukou vojska. Organizace tvrdí, že bojovníci IS povraždili 128 lidí, z nich 83 v posledních dvou dnech před vstupem armády. Mrtví byli podle radikálů "agenti režimu". Šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán řekl, že po vypuzení IS našli lidé "mrtvé v ulicích i v domech".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 43 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy