Islámský stát v Mosulu zavraždil 40 civilistů. Těla pověsil na elektrické stožáry

ČTK ČTK
11. 11. 2016 12:18
Džihádisté z Islámského státu zabili v Mosulu 40 civilistů, jejichž těla pak rozvěsili na elektrické stožáry. Prý jako odplatu za zradu a kolaboraci. Informovala o tom Rada OSN pro lidská práva. Boje o Mosul mezi iráckou armádou a radikálními islamisty trvají od října.
Boje o Mosul.
Boje o Mosul. | Foto: Reuters

Bagdád – Podle Rady OSN pro lidská práva (HCR) pozabíjeli radikálové z Islámského státu (IS) v iráckém Mosulu 40 civilistů.

Těla obětí pak pověsili na elektrické stožáry. HCR má informace, že IS civilisty obvinil ze zrady a kolaborace.

IS rozmístil také muže, které označil za "syny chalífátu" a vybavil pásy výbušnin, do ulic mosulského historického centra. Podle všeho jde o velmi mladé muže nebo ještě chlapce.

Několik zadržených žen skupina rozdělila mezi své bojovníky a oznámila ostatním ženám, že budou použity jako "doprovod" konvojů IS.

HCR také tvrdí, že hromadný hrob s těly 100 pozabíjených lidí, který se nedávno našel v Hammám al-Alílu u Mosulu, je jenom jedním z pohřebišť, kde Islámský stát zakopal své oběti.

IS sám oznámil, že sťal šest svých bojovníků za to, že opustili bojiště severovýchodně od Mosulu.

Irácká armáda začala proti IS bojovat o Mosul v říjnu. Minulý týden se první jednotky dostaly na východní okraj města a po několikadenním klidu má být tento pátek ofenzíva obnovena. Podle armádních zdrojů vyrazí jednotky ze čtvrti As-Samah.

 

Právě se děje

Další zprávy