Islámský stát byl vypuzen ze syrské provincie Idlib. Stovky lidí se vzdaly koaličním jednotkám

ČTK ČTK
13. 2. 2018 21:44
V severozápadní syrské provincii Idlib už nepůsobí teroristická organizace Islámský stát (IS). Přes 200 radikálů s rodinami se vzdalo koalici povstaleckých skupin. S odkazem na sdělení představitele rebelů a exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) o tom informovala agentura AFP. Asi 400 lidí, včetně bojovníků IS, jejich příbuzných a zraněných se vzdalo koalici povstalců, uvedl mluvčí skupiny Džajš an-Nasr, která v koalici působí. Jeho kolega dodal, že povstalci IS ostřelovali u města Al-Chuajn, dokud se nevzdali. Malý počet bojovníků IS stále působí v provinciích Homs, Dajr az-Zaur a Hasaka a také v okolí hlavního města Damašku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy