Islámský stát prý zabil zajatého Izraelce, střelilo ho dítě

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 3. 2015 23:30
Devatenáctiletého Araba Muhammada Musaláma, který podle IS pracoval pro izraelskou tajnou službu Mossad, na videozáznamu zdánlivě zastřelil malý chlapec. Pravost nahrávky zatím nebyla potvrzena.
Matka zajatého Muhammada Musaláma se snímkem svého syna (foto z 12. února 2015.)
Matka zajatého Muhammada Musaláma se snímkem svého syna (foto z 12. února 2015.) | Foto: Reuters

Damašek/Jeruzalém - Radikálové z organizace Islámský stát (IS) v úterý na internetu zveřejnili video, na němž je údajně zachycena vražda dalšího rukojmí. Devatenáctiletého Araba Muhammada Musaláma, který podle IS pracoval pro izraelskou tajnou službu Mossad, na záznamu zdánlivě zastřelí malý chlapec. Pravost nahrávky zatím nebyla potvrzena.

Na videu trvajícím třináct minut se Musalám, izraelský Arab původem z východního Jeruzaléma, nejdříve přiznává ke spolupráci s Mossadem. Přiměli ho k ní prý jeho otec a starší bratr. Popisuje také svůj údajný nábor a trénink. Později je na záznamu zachycen starší, francouzsky hovořící muž a malý chlapec, kterého muž označuje za "lvíče chalífátu". Před nimi v oranžovém oděvu klečí Musalám.

"Židé, Alláh nás obdaroval možností zabíjet vaše bratry na francouzské půdě," uvedl na nahrávce muž zřejmě v narážce na útok na židovské lahůdkářství v Paříži, při němž v lednu zahynuli čtyři lidé. Muž rovněž varuje, že bojovníci IS brzy "osvobodí Jeruzalém".

Chlapec následně předstoupí před Musaláma a střelí ho do hlavy. Poté ho střelí ještě třikrát a arabsky při tom volá "Alláh je velký!"

Nahrávka se objevila na oficiálních účtech IS na sociálních sítích. Provedením se podobá dřívějším videím s vraždami rukojmích. Izraelské úřady údajně o existenci nejnovějšího videa vědí, nemohou prý ale zatím poskytnout žádné informace o jeho pravosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy