Islámisté vyvraždili vesnici v severní Nigérii. Zemřelo nejméně 19 lidí, popsal svědek

ČTK ČTK
19. 8. 2018 22:48
Nejméně 19 lidí v neděli přišlo o život při útoku neznámých ozbrojenců na vesnici v severovýchodní Nigérii. Podle agentury Reuters o tom informoval očitý svědek, který přepadení přežil. Útočníci vtrhli do vesnice Mailari v oblasti Guzamala ve státě Borno v časných ranních hodinách. Podle svědka události není jasné, zda šlo o příslušníky radikální organizace Boko Haram nebo Islámský stát v západní Africe. Podle jiného zdroje, pracovníka v uprchlickém táboře, kam se uchýlili lidé, kteří útok přežili, je obětí dokonce 63. Ve státě Borno na severovýchodě Nigérie působí zejména radikálové ze skupiny Boko Haram. Jejich povstání si v oblasti za devět let vyžádalo přes 20.000 mrtvých.
Uprchlický tábor v Nigérii.
Uprchlický tábor v Nigérii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 34 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

Další zprávy