reklama
 
 

Islamisté v Sýrii zabili v Aleppu přes 40 lidí, stovky jich jsou zraněných, informují ruská média

AKTUALIZOVÁNO 4. 6. 2016
Aleppo. Aleppo. | Foto: Reuters
Na syrského města Aleppo zaútočila islámská organizace An-Nusra. Při ostřelování zemřelo více než 40 lidí a kolem stovky dalších jich bylo zraněno. Ruské zdroje také tvrdí, že na syrské vládní síly u Aleppu, kde se objevily i turecké jednotky, zaútočilo přes tisíc radikálů. V Sýrii bylo v únoru dojednáno příměří mezi vládou a ozbrojenou opozicí, které se ale netýkalo teroristických skupin jako Islámský stát a An-Nusra. Od dubna ale prakticky už neplatí ani mezi signatáři dohody kvůli obnoveným bojům.

Damašek/Moskva - Radikální islámská organizace An-Nusra při ostřelování syrského města Aleppo zabila více než 40 lidí a kolem stovky dalších zranila. Informovala o tom v sobotu ruská média. Není ovšem jasné, jakého období se tento údaj týká. Ruské zdroje také tvrdí, že na syrské vládní síly u Aleppu, kde se objevily i turecké jednotky, zaútočilo přes tisíc radikálů.

"Bylo tam nepřetržité ostřelování raketami, děly, minomety a protiletadlovými bateriemi. Teroristé ostřelovali několik oblastí obydleného města, kde jsou nejen vládní síly a kurdské jednotky, ale také civilisté," uvedlo podle agentury TASS ruské středisko pro dohled nad příměřím v Sýrii.

Středisko v prohlášení také uvedlo, že více než 1000 radikálů zahájilo ofenzívu proti pozicím syrské armády jihozápadně od Aleppa. S odvoláním na tamní civilisty dále tvrdí, že na severu města se objevily ozbrojené skupiny tvořené částečně Turky.

Také ruské ministerstvo obrany podle agentury Ria Novosti v sobotu uvedlo, že u Aleppu operují turecké jednotky.

V Sýrii bylo v únoru dojednáno příměří mezi vládou a ozbrojenou opozicí, které se ale netýkalo teroristických skupin jako Islámský stát a An-Nusra. Od dubna ale prakticky už neplatí ani mezi signatáři dohody kvůli obnoveným bojům. Vládu v Damašku podporuje Rusko, zatímco opozici západní spojenci v čele s USA.

autor: ČTK | 4. 6. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama