Irka hledala desítky let svoji matku, setkala se s ní v 81 letech ve Skotsku

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 5. 2019 12:39
Eileen Mackenová vyrostla v dublinském sirotčinci a od svých 19 let pátrala po své matce. Její hledání skončilo letos v dubnu, když se ve svých 81 letech konečně setkala ve Skotsku s více než stoletou matkou Elizabeth. "Byla nadšená a celou dobu nepustila moji ruku," uvedla Mackenová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Eileen Mackenová hledala matku více než 60 let, když se vloni rozhodla požádat o pomoc v pořadu irského veřejnoprávního rozhlasu. S hledáním nakonec pomohl 81leté ženě odborník na genealogii, jenž 103letou matku vypátral začátkem roku ve Skotsku.

"Když jsem to uslyšela, nic mě nemohlo zastavit," řekla Mackenová, která je matkou tří dětí. Se svou matkou se tak setkala po dlouhých letech v jejím skotském domově, informovala britská BBC. "Přijali mě a s maminkou jsem si výborně popovídala… Byla nadšená a celou dobu nepustila moji ruku," popsala Mackenová.

Celý život prý byla pevně přesvědčena, že svou matku najde, a snahu po celá desetiletí nevzdávala. "Říkala jsem si: 'Nemůžu přece být jenom jedna osoba na téhle planetě, co nemá nikoho.' Musela jsem začít pátrat," uvedla.

A jaká je její matka? "Je to ta nejkrásnější dáma, má moc milou rodinu. Přichystali mi skvělé přivítání," řekla Mackenová irské rozhlasové stanici RTÉ.

Při shledání s matkou Elizabeth, která v sobotu slaví 104. narozeniny, mimo jiné zjistila, že má dva nevlastní bratry. "Prožili jsme tři dny plné naprostého štěstí, jaké jsem dosud nikdy nepocítila… Nemáte tušení, co to se mnou udělalo. Jsem prostě nesmírně šťastná," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy