Írán financuje a cvičí teroristy. S tím musí skončit, prohlásil v Izraeli Trump

ČTK ČTK
22. 5. 2017 14:50
Americký prezident Donald Trump v pondělí během návštěvy Izraele řekl, že Írán musí okamžitě přestat financovat teroristy a milice a poskytovat jim výcvik a vybavení. Hlava USA se tak vyjádřila na setkání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem v Jeruzalémě. Podle Trumpa se Íránu navíc nesmí nikdy dovolit mít jadernou zbraň. Arabské státy sousedící s Izraelem si stále více uvědomují hrozbu, jakou Írán představuje, upozornil americký prezident. "Nejdůležitější je, že Spojené státy a Izrael mohou jedním hlasem prohlásit, že Írán nesmí nikdy mít možnost mít jadernou zbraň. A musí skoncovat se svým vražedným financováním, výcvikem a vybavováním teroristů a milicí," prohlásil Trump.
Americký prezident Donald Trump při návštěvě Izraele.
Americký prezident Donald Trump při návštěvě Izraele. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy