Foto: Život a smrt ve střílnách a tunelech. Reportér Aktuálně.cz na frontě s Islámským státem

Foto: Život a smrt ve střílnách a tunelech. Reportér Aktuálně.cz na frontě s Islámským státem
Sledování nepřítele v oblasti Chazzáru východně od Mosulu.
Za betonovým blokem začíná území nepřítele.
Oblast východně od Mosulu je rovinatá.
Zbraň namontovaná na pick-upu na obranné linii.
Foto: Martin Novák
Martin Novák Martin Novák
22. 10. 2016 6:08
Kurdové a irácká armáda tento týden zahájily ofenzivu na Mosul. Islámský stát klade odpor, vysílá na pozice útočníků sebevražedné atentáty. Podívejte se, jak to vypadá na kurdských pozicích několik desítek kilometrů od Mosulu. Některé fotografie jsou z míst, vzdálených pouhých dvanáct kilometrů od města. Reportér Aktuálně.cz Martin Novák je pořídil krátce před začátkem ofenzivy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy