Iráčan podezřelý z vraždy čtrnáctileté Němky je asi starší, než tvrdily úřady. Hrozí mu vyšší trest

ČTK ČTK
12. 6. 2018 13:27
Irácký uprchlík je podezřelý, že ve Wiesbadenu na konci května znásilnil a zavraždil 14letou dívku. Následně utekl do Iráku.
Dvacetiletý Iráčan Alí Bašár, hlavní podezřelý z vraždy mladé Susanny.
Dvacetiletý Iráčan Alí Bašár, hlavní podezřelý z vraždy mladé Susanny. | Foto: ČTK

Wiesbaden (Německo) - Iráčan podezřelý z vraždy 14leté Němky židovského původu Susanny je pravděpodobně starší, než se úřady dosud domnívaly. Informovala o tom agentura DPA s tím, že mu v době činu už bylo 21 let. Mladému muži, kterého média identifikovala jako Alího Bašára, tak hrozí tvrdší postih.

Dosud se uvádělo, že podezřelému je 20 let. Vrchní státní zástupce v hesenské metropoli Wiesbadenu Oliver Kuhn ale v úterý řekl, že podle zatím nepotvrzených informací iráckého generálního konzulátu ve Frankfurtu nad Mohanem je o rok starší. Narodil se v březnu roku 1997, a nikoli v listopadu 1997, jak se německé úřady dosud domnívaly.

Pro podezřelého by to znamenalo, že nebude moci být souzen a odsouzen jako mladistvý.

Irácký uprchlík je podezřelý, že ve Wiesbadenu na konci května znásilnil a zavraždil 14letou dívku. Po následném útěku do Iráku a dopadení tamními úřady byl v sobotu za doprovodu německé policie eskortován zpět do Německa, kde se stejně jako v Iráku k vraždě dívky pocházející z Mohuče přiznal. Podle DPA však popřel, že by ji znásilnil. Nyní je ve Frankfurtu ve vyšetřovací vazbě.

Čtrnáctiletá Susanna F. zmizela 22. května. Ve středu našli policisté její tělo v těžko přístupném terénu v okrajové čtvrti Wiesbadenu. Minulý čtvrtek policie sdělila, že se dívka stala obětí sexuálního a násilného zločinu. Za hlavního podezřelého považuje Bašára, který jako žadatel o azyl žil v Německu i s rodinou od roku 2015.

Případ vyvolal na německé politické scéně ostrou debatu. Řada politiků varovala před populismem a paušálním obviňováním migrantů, podle dalších kauza vzbudila pochybnosti o práci německých úřadů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy