Výzva Interpolu zabrala. V Belgii ztotožnili jednu z 22 zabitých "bezejmenných" žen

Jana Václavíková Jana Václavíková
Aktualizováno 20. 11. 2023 14:31
Mezinárodní policejní organizaci Interpol se podařilo identifikovat jednu ze skupiny dvaadvaceti žen, jejichž identitu vyšetřovatelé dlouhodobě nemohou odhalit. Jde o Britku zavražděnou v Belgii před více než třiceti lety. Její rodina ji poznala díky projektu Identify Me, v rámci kterého Interpol v květnu vyzval veřejnost, aby s hledáním jmen pomohla. Zveřejnil seznam s fotkami či nákresy žen.

 

Žena s tetováním květiny

V červnu 1992 bylo v řece Schijn, protékající belgickými Antverpami, nalezeno tělo ženy, která zemřela násilnou smrtí. Přibližně 170 centimetrů vysoká žena vysportované postavy měla na levém předloktí vytetovanou černou květinu se zelenými listy a nápisem R'NICK. Na sobě měla triko s nápisem Splinter 1990 a tmavě modré sportovní kalhoty značky Adidas. 

Nyní Interpol oznámil, že jde o Britku Ritu Robertsovou. V době úmrtí jí bylo 31 let. Rodina s ní měla poslední kontakt v květnu 1992, když žena příbuzným poslala pohlednici. Uvedla to BBC, právě tato veřejnoprávní instituce ve svém článku ukázala fotografii tetování oběti, které příbuzní poznali. 

"I když jsme tu zprávu obtížně vstřebávali, jsme velmi vděční, že už víme, co se Ritě stalo," uvedla rodina v prohlášení, které sdílel Interpol.

Robertsová v únoru 1992 cestovala z Cardiffu do Antverp. Její tělo bylo nalezeno v řece o čtyři měsíce později. Podle rodiny "zbožňovala cestování", pozůstalí o ní také prohlásili, že "dokázala rozzářit každou místnost, do které přišla".

Rodina se setkala s vyšetřovateli v Belgii a formálně Robertsovou identifikovala. Belgické úřady nyní vyzvaly veřejnost, ať se obrátí na policii kdokoliv, kdo by mohl disponovat informacemi ohledně ženina úmrtí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy