Interpol prosí na webu: Pomozte najít dalšího pedofila

gaz
6. 5. 2008 13:45
Instituce znovu zveřejnila fotografii podezřelého

Lyon - Fotografii dalšího muže podezřelého z pedofilie zveřejnil na své internetové stránce Interpol. Ani po dvouletém pátrání se ho totiž mezinárodní policejní organizaci nepodařilo identifikovat.

Poprvé tuto strategii Interpol využil minulý rok. A slavil s ní úspěch: díky reakcím, které přišly z celého světa, zjistil totožnost dvaatřicetiletého pedofilního Kanaďana Christophera Neilla.

Ten byl později zatčen v Thajsku a nyní ho čeká soud.

Interpol doufá, že veřejnost pomůže s identifikací druhého muže stejně jako v Neillově případu.

Čtěte také: Pedofil z internetu souzen v Thajsku. Hrozí mu 20 let

Národnost a místo pobytu neznámé

"Úřady vymáhající právo na celém světě udělaly vše, aby našly tohoto muže, který je jistě pro naše děti nebezpečný," cituje webová stránka organizace šéfa Interpolu Ronalda K. Nobleho.

"Nyní žádáme veřejnost, aby tohoto dravce identifikovala a ochránila před zneužitím další potenciální oběti."

Na šesti zveřejněných fotografiích se nachází starší muž bílé pleti okolo padesátky, s řídkými prošedivělými vlasy a oválným obličejem. Jeho jméno, národnost ani místo pobytu nejsou známé.

Organizace údajně disponuje mnoha dalšími fotografiemi, kde se neznámý nachází ve společnosti nejméně tří zneužívaných chlapců ve věku šesti až deseti let z jihovýchodní Asie.

Foto: Interpol

Sami nic nepodnikejte

Na rozdíl od Christophera Neilla, který na fotografiích na internetu svou tvář digitálně rozmazal, je obličej staršího muže na obrázcích jasně zřetelný.

Fotografie byly poprvé objeveny v Norsku a podle Interpolu jsou zřejmě z let 2000 až 2001. Neznámý muž tedy bude pravděpodobně vypadat starší.

Podle Interpolu mají lidé, kteří se s podobnou osobou setkají, pouze informovat policii a nepodnikat žádné akce sami.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy