Lékař ukázal na svém profilu fotky probodnutého pacienta

ČTK ČTK
10. 10. 2014 7:07
Srbský chirurg vyvěsil na Facebooku snímky muže, který do sebe po prudké hádce s manželkou zabodl kuchyňský nůž.
Foto: Bleskově

Bělehrad - Chirurg z městečka Priboj na jihozápadě Srbska u bosenských hranic vzbudil velké pozdvižení, když na svém facebookovém profilu zveřejnil fotografie jednoho svého pacienta.

Jak píše server blic.rs, šestapadesátiletého muže do nemocnice přivezli s nožem zabodnutým v hrudníku a lékař Edin Mutevelić si zranění před zákrokem pečlivě fotil, aby je poté veřejně vystavil na internetu. Měl ale alespoň tolik soudnosti, že neukázal pacientovu tvář.

Kromě fotky doktor zveřejnil i video, na kterém je slyšet, jak se probodnutého snažil udržet při vědomí. Po operaci, která zachránila muži život, Mutevelić dokonce na Facebooku zodpověděl několik dotazů.

Například prozradil, že se pacient bodl sám - chtěl tak spáchat sebevraždu po prudké hádce s manželkou. Doktor také řekl, proč fotky na Facebook dal.

"Už mám dost holých zadků, selfies ze záchodu nebo vyšpulených úst. I tohle patří na 'Fejs', vždyť je to skutečný život v Srbsku," prohlásil lékař zvaný Dido.

Pacient se zveřejněním souhlasil

Chirurg s pověstí jednoho z nejlepších odborníků v kraji chtěl také upozornit na to, v jakých podmínkách musí pracovat. Fotky rozhodně nesmaže, k jejich zveřejnění mu prý navíc dal souhlas sám pacient.

O tom, jestli se Mutevelić za svůj čin dočkal od nadřízených nějakého pokárání nebo trestu, se srbská média nezmiňují.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy