Interaktivní grafika: Francie den po dni

Jiří Kropáček
8. 11. 2005 0:00
Praha / Paříž - V noci na dnešek prožila Francie další vlnu nepokojů. Proklikejte si v obrazech 12 neklidných dní, které jí předcházely.

Ani poslední noc z pondělí na úterý (není v grafice zachycena) se nijak nelišila od událostí posledních dvou týdnů - útoky radikálů nově zasáhly například předměstí Toulouse. Aktualizované zpravodajství, video a fotogalerie z nepokojů NAJDETE ZDE

Jak se orientovat v grafice

V grafice se pohybujte přes oranžové šipky "vpřed" a "zpět".

Klikejte na pulsující body, zjistíte víc podrobností.

Klikejte na detaily fotografií, uvidíte celek.

Na rozbalené fotografie stačí znovu poklepnout a zavřou se (nebo použijte žlutý křížek).

 

Právě se děje

před 6 minutami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy