Integrujte se! Vzkazuje Německo cizincům

Red Zah, ČTK
18. 12. 2005 16:51
Berlín - Kdo nehodlá akceptovat německé poměry a integrovat se do společnosti, by měl podle slov ministra vnitra Schäubleho "vyhledat nějaké jiné místo na světě" a odejít.

Německý ministr vnitra Wolfgang Schäuble se rozhodl požadovat od cizinců usedlých v Německu vysokou ochotu integrovat se do německé společnosti. V opačném případě by podle něj měli žít jinde.

Němčina bude povinností

"Přistěhovalci musejí být ochotni akceptovat poměry v Německu, například že ženy a muži jsou rovnoprávní, a to nejen na papíře," řekl Schäuble. "Kdo se s tím nevyrovná, ten by si měl vyhledat nějaké jiné místo na světě," dodal. Schäuble také označil za nevyhnutelné, aby přistěhovalci, kteří chtějí žít trvale v Německu, uměli německy.

Foto: Aktuálně.cz

Více o situaci menšin ve Francii NAJDETE ZDE

Skutečnost, že přes zmírňující změny v zákoně o přistěhovalectví platné od letošního 1. ledna přišlo do spolkové republiky jen málo vysoce kvalifikovaných odborníků z ciziny, není podle ministra zaviněna německými cizineckými zákony, ale neatraktivními rámcovými podmínkami. Vysokoškolské a vědecké prostředí je přeregulované a musí být zjednodušeno, řekl.

Také šéf parlamentní skupiny Zelených Volker Beck zastává názor, že přijetí německého právního řádu a zvládnutí němčiny je "normativní a hmotný předpoklad pro zdařilou integraci" přistěhovalců. "Každopádně by však mělo být od cizinců očekáváno jen to, co my Němci požadujeme sami od sebe," dodal.#reklama

Pracovní  místa, krok k úspěchu

K integraci cizinců je nezbytné, aby jejich děti po ukončení školní docházky také získaly zaměstnání a nezůstaly jen na podpoře. Podle vládní pověřenkyně pro migraci Marie Böhmerové by se německé podniky měly dobrovolně zavázat brát do učebních oborů více dětí z rodin imigrantů, což zatím není obecným pravidlem.

PŘEČTĚTE SI: Nejvíc cizinců načerno: střední Čechy


 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Komora vyškrtla Michala kvůli kauze Homolka ze seznamu advokátů

Česká advokátní komora (ČAK) vyškrtla ze seznamu advokátů Davida Michala z pražské kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Informovala o tom mluvčí komory Iva Chaloupková. Michal je pravomocně odsouzený za podplacení někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého.

Chaloupková stručně uvedla, že představenstvo ČAK rozhodlo o vyškrtnutí Michala ze seznamu advokátů 10. května. "Mgr. Bc. David Michal byl pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin podplácení. Podle názoru představenstva ČAK, jež je vázáno výrokem rozsudku Vrchního soudu v Praze z ledna letošního roku, jeho trestná činnost ohrožuje důvěru v řádný výkon advokacie tímto advokátem," napsala bez dalších podrobností. Vyškrtnutí ze seznamu znamená, že dotyčný právník nesmí advokacii dále vykonávat.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Čistý zisk skupiny ČSOB v 1. čtvrtletí stoupl o 28 procent na 2,7 miliardy Kč

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí stoupl o 28 procent na 2,7 miliardy korun. Objem úvěrů zůstal na stejné úrovni jako před rokem, objem vkladů stoupl o 12 procent. Ostatní velké banky zaznamenaly kvůli pandemii koronaviru vesměs pokles zisku.

"Výsledky ČSOB v prvním čtvrtletí 2021 potvrzují, že Češi v takto složitých časech dokáží spořit a investovat. Koronavirová krize sice přibrzdila ekonomiku, ale výrazně urychlila rozvoj digitálních služeb. Do on-line prostředí se přesouvají i klienti starší generace," komentoval výsledky generální ředitel ČSOB John Hollows.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy