Industriální romantika. Projděte se podél iráckých ropovodů

Industriální romantika. Projděte se podél iráckých ropovodů
Odhadované irácké zásoby ropy činí 112 miliard barelů. Jsou třetí největší na světě po Saúdské Arábii a Íránu.
Rafinérie v Kirkúku, kde se nachází jedno z největších ropných polí v Iráku i na světě.
Irácká ekonomika je založená na ropě, ale zařízení v zemi jsou zastaralá a potřebují investice.
Irák chce za šest let těžit 12 milionů barelů denně. To by bylo nejvíce na světě po Saúdské Arábii a Rusku. Nyní vytěží denně něco přes dva miliony barelů.
Foto: Reuters
Martin Novák Reuters Martin Novák, Reuters
27. 8. 2010 15:49

Basra - Američtí vojáci pomalu opouštějí Irák, tento týden odešla poslední bojová jednotka. Zbývajících necelých 50 tisíc Američanů už jen cvičí irácké vojáky. Ti mají nyní na starosti také ochranu ropovodů před sabotážemi. Vydejte si s nimi ve fotografiích agentury Reuters na obhlídku ropovodů na jihu i severu země.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 31 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

Další zprávy