reklama
 
 

Indonéský prezident Widodo se prohlásil vítězem voleb

18. 4. 2019 14:21
Dosavadní indonéský prezident Joko Widodo se ve čtvrtek prohlásil vítězem středečních prezidentských voleb. Uvedl, že podle neoficiálních výsledků získal 54 procent hlasů.

"Musíme počkat na oficiální výsledky. Ale neoficiální rychlé součty od 12 akreditovaných organizací hovoří jasně… Já jsem získal 54,5 procenta, zatímco Prabowo 45,5 procenta," řekl na tiskové konferenci na jihu metropole Jakarty někdejší guvernér tohoto města Joko Widodo.

Bývalý armádní generál spojený s někdejším suhartovským diktátorským režimem Prabowo Subianto, který byl stejně jako v minulých volbách Widodovým hlavním soupeřem, ale tvrdí, že na základě výsledků zjištěných jeho štábem zvítězil on, a to dokonce se ziskem 62 procent hlasů. Oficiální výsledky má volební komise oznámit 22. května.

Neoficiální "rychlé součty" hlasů, které nabízejí renomované organizace s akreditací od indonéských volebních úřadů, vycházejí ze vzorků z volebních místností po celé zemi. Agentura Reuters poznamenala, že tato sčítání se při předcházejících volbách ukázala jako spolehlivá.

autor: ČTK | 18. 4. 2019 14:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama