Indonéský prezident Widodo se prohlásil vítězem voleb

ČTK ČTK
18. 4. 2019 14:21
Dosavadní indonéský prezident Joko Widodo se ve čtvrtek prohlásil vítězem středečních prezidentských voleb. Uvedl, že podle neoficiálních výsledků získal 54 procent hlasů.
Joko Widodo po prezidentských volbách.
Joko Widodo po prezidentských volbách. | Foto: Reuters

"Musíme počkat na oficiální výsledky. Ale neoficiální rychlé součty od 12 akreditovaných organizací hovoří jasně… Já jsem získal 54,5 procenta, zatímco Prabowo 45,5 procenta," řekl na tiskové konferenci na jihu metropole Jakarty někdejší guvernér tohoto města Joko Widodo.

Bývalý armádní generál spojený s někdejším suhartovským diktátorským režimem Prabowo Subianto, který byl stejně jako v minulých volbách Widodovým hlavním soupeřem, ale tvrdí, že na základě výsledků zjištěných jeho štábem zvítězil on, a to dokonce se ziskem 62 procent hlasů. Oficiální výsledky má volební komise oznámit 22. května.

Neoficiální "rychlé součty" hlasů, které nabízejí renomované organizace s akreditací od indonéských volebních úřadů, vycházejí ze vzorků z volebních místností po celé zemi. Agentura Reuters poznamenala, že tato sčítání se při předcházejících volbách ukázala jako spolehlivá.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy