Indonéský ostrov Lombok zasáhly další silné otřesy. Počet obětí stoupl na 319

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 9. 8. 2018 11:58
Nedělní zemětřesení, které Lombok zasáhlo, mělo sílu 6,9 stupně a zahynulo při něm celkově 319 lidí. Zraněných jsou stovky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jakarta - Indonéský ostrov Lombok zasáhly po nedělním silném zemětřesení další mocné otřesy, tentokrát o síle 6,2 stupně. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na indonéský meteorologický úřad. Lidé podle svědků vybíhali v panice na ulici a mnohé budovy se zřítily.

Nedělní zemětřesení mělo sílu 6,9 stupně a zahynulo při něm celkem 319 lidí, uvedla nově agentura AP.

Podle představitele lombocké pobočky Červeného kříže, jehož ve čtvrtek citovala britská BBC, byly nedělní otřesy mimořádně ničivé a některé vesnice zcela srovnaly se zemí. Vláda uvedla, že zraněno bylo 1400 lidí a o střechu nad hlavou přišlo více než 156 tisíc osob.

Záchranáři stále prohledávají trosky a postupně se dostávají do odlehlejších částí ostrova. Podle mluvčího indonéského úřadu pro zvládání katastrof se ale pomoc stále ještě nedostala do některých izolovaných oblastí na severu Lomboku.

Následných otřesů bylo podle BBC od neděle již 340.

Video: Indonéský ostrov Lombok opět postihlo silné zemětřesení

Indonéský ostrov Lombok opět postihlo silné zemětřesení. Otřesy zabíjely a ničily i na sousedním ostrově Bali. | Video: Reuters, Asociated Press
 

Právě se děje

před 47 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy