Indonéský ostrov Lombok zasáhly další silné otřesy. Počet obětí stoupl na 319

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 9. 8. 2018 11:58
Nedělní zemětřesení, které Lombok zasáhlo, mělo sílu 6,9 stupně a zahynulo při něm celkově 319 lidí. Zraněných jsou stovky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jakarta - Indonéský ostrov Lombok zasáhly po nedělním silném zemětřesení další mocné otřesy, tentokrát o síle 6,2 stupně. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na indonéský meteorologický úřad. Lidé podle svědků vybíhali v panice na ulici a mnohé budovy se zřítily.

Nedělní zemětřesení mělo sílu 6,9 stupně a zahynulo při něm celkem 319 lidí, uvedla nově agentura AP.

Podle představitele lombocké pobočky Červeného kříže, jehož ve čtvrtek citovala britská BBC, byly nedělní otřesy mimořádně ničivé a některé vesnice zcela srovnaly se zemí. Vláda uvedla, že zraněno bylo 1400 lidí a o střechu nad hlavou přišlo více než 156 tisíc osob.

Záchranáři stále prohledávají trosky a postupně se dostávají do odlehlejších částí ostrova. Podle mluvčího indonéského úřadu pro zvládání katastrof se ale pomoc stále ještě nedostala do některých izolovaných oblastí na severu Lomboku.

Následných otřesů bylo podle BBC od neděle již 340.

Video: Indonéský ostrov Lombok opět postihlo silné zemětřesení

Indonéský ostrov Lombok opět postihlo silné zemětřesení. Otřesy zabíjely a ničily i na sousedním ostrově Bali. | Video: Reuters, Asociated Press
 

Právě se děje

Další zprávy