Indonéská dívka našla svou rodinu sedm let po tsunami

ČTK ČTK
23. 12. 2011 10:03
Před ničivými vlnami se zachránila, pak se jí ale zmocnil gang

Banda Aceh - Dívka, kterou v Indonésii spláchla ničivá vlna tsunami po zemětřesení v roce 2004, se znovu sešla se svými rodiči.

Jak napsala agentura AP, patnáctiletá Wati se objevila ve městě Meulaboh v indonéské provincii Aceh: po tsunami se sice zachránila, ale jistý gang ji přinutil pracovat jako žebračka, než se jí povedlo utéct a začít hledat svou rodinu.

Nakonec se dívce podařilo spojit s dědečkem Ibrahimem, který ji dovedl k rodičům Yusniar a Yusufovi. Ti při zemětřesení a vlně tsunami, která si vyžádala na 230 tisíc obětí v desítce zemí, přišli o tři dcery, když vlna smetla jejich vesnici Ujong Baroh.

Matka ale Wati i po sedmi letech poznala - podle jizvičky nad obočím a pihy na kyčli.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tropické počasí ukončí v Čechách v neděli večer bouřky

Od nedělního večera mohou do Čech dorazit silné bouřky, které bude provázat nárazový vítr, kroupy a přívalové srážky. Výstraha meteorologů platí pro české kraje zatím do pondělního rána. 

Víkend a na části území i pondělí budou provázet tropické teploty, většinou kolem 31 stupňů Celsia, někde může ale teploměr překročit 34 stupňů. Kvůli pokračujícímu horkému a suchému počasí dál platí varování meteorologů před nebezpečím vzniku a šíření požárů.

V neděli pozdě odpoledne, večer a v noci na pondělí očekávají meteorologové v Čechách - s výjimkou východních - silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovými srážkami, při nichž může napršet asi 30 milimetrů vody. "Silné bouřky se mohou ojediněle vyskytovat i v dalších dnech," dodali meteorologové.

Lokální přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, upozornili meteorologové. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Při řízení vozidla v bouřce je vhodné snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy