Ostrov Jáva zasáhlo silné zemětřesení. Lidé v panice opouštěli pobřeží

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 12. 2017 21:29
Otřesy byly cítit v metropoli Jakartě, ale i v řadě dalších měst a obcí, někde je hlášeno zřícení budov.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Jakarta - Nejméně jednoho mrtvého a pět zraněných si vyžádalo silné zemětřesení, které v pátek zasáhlo nejlidnatější indonéský ostrov Jávu. Otřesy byly cítit v metropoli Jakartě, ale i v řadě dalších měst a obcí, někde je hlášeno zřícení budov. Podle agentury AP vydaly úřady varování před hrozbou vlny cunami, které po dvou hodinách opět odvolaly.

Mluvčí úřadu pro likvidaci následků živelních katastrof podle AP uvedl, že jedinou obětí je 62letý muž, který zahynul při zřícení jeho domu na západě Jávy. Ve městě Tasikmalaya v oblasti a v několika okresech této části země se podle něj zřítily domy. V Jakartě byly otřesy cítit 20 vteřin, dodal.

Podle americké geologické služby USGS zemětřesení dosáhlo intenzity 6,5 stupně a jeho ohnisko se nacházelo v hloubce 91 kilometrů.

Obyvatelé vystrašení mocnými otřesy vybíhali na mnoha místech v panice z budov a indonéská televize vysílala záběry zachycující hustou dopravu na silnicích způsobenou úprkem lidí z pobřežních oblastí.

Mluvčí úřadu pro likvidaci následků živelních katastrof podle AP uvedl, že jsou hlášeny oběti na životech, ale nebyl schopen sdělit bližší podrobnosti. Ve městě Tasikmalaya na západě Jávy a v několika okresech této části země se podle něj zřítily domy. V Jakartě byly otřesy cítit 20 vteřin, dodal.

Indonésie leží ve vysoce seizmicky aktivní tichomořské oblasti. Zemětřesení přesahující intenzitu šesti stupňů tam nejsou nijak vzácná.

 

Právě se děje

Další zprávy