Foto: "Obličej svého syna jsem ani nepoznal." Lidé v Indonésii popisují ničivé otřesy

Foto: "Obličej svého syna jsem ani nepoznal." Lidé v Indonésii popisují ničivé otřesy
"Ani jsem nepoznal obličej svého syna, identifikoval jsem ho až díky oblečení," vzpomíná Andi Rainaldi, jak mezi dalšími mrtvolami sotva poznal svého malého syna, který nepřežil páteční zemětřesení v Indonésii. Vlna tsunami následně smetla ostrov Sulawesi, zemřelo přes 1200 lidí.
Rainaldi s manželkou pátrali po svém jediném dítěti dva dny. Až v neděli našli jeho tělo v mešitě, která se dočasně změnila v márnici.
Rainaldiho připravila ničivá katastrofa i o dvě neteře a tetu.
"Jsem velmi smutný, zdrcený. Byl to můj jediný syn, moje jediné dítě. Je velice těžké ho ztratit. Co nejdříve je všechny pohřbíme," popsal své emoce pro americkou televizi ABC, která muže navštívila.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 2. 10. 2018 9:33
Nejméně 1234 lidí zemřelo kvůli zemětřesení a následné vlně tsunami, které na konci minulého týdne zasáhly indonéský ostrov Sulawesi. Pátrání po pohřešovaných přitom zdaleka není u konce. Podívejte se, jakou zkázu za sebou přírodní katastrofa nechala.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy