Foto: "Obličej svého syna jsem ani nepoznal." Lidé v Indonésii popisují ničivé otřesy

Foto: "Obličej svého syna jsem ani nepoznal." Lidé v Indonésii popisují ničivé otřesy
"Ani jsem nepoznal obličej svého syna, identifikoval jsem ho až díky oblečení," vzpomíná Andi Rainaldi, jak mezi dalšími mrtvolami sotva poznal svého malého syna, který nepřežil páteční zemětřesení v Indonésii. Vlna tsunami následně smetla ostrov Sulawesi, zemřelo přes 1200 lidí.
Rainaldi s manželkou pátrali po svém jediném dítěti dva dny. Až v neděli našli jeho tělo v mešitě, která se dočasně změnila v márnici.
Rainaldiho připravila ničivá katastrofa i o dvě neteře a tetu.
"Jsem velmi smutný, zdrcený. Byl to můj jediný syn, moje jediné dítě. Je velice těžké ho ztratit. Co nejdříve je všechny pohřbíme," popsal své emoce pro americkou televizi ABC, která muže navštívila.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 2. 10. 2018 9:33
Nejméně 1234 lidí zemřelo kvůli zemětřesení a následné vlně tsunami, které na konci minulého týdne zasáhly indonéský ostrov Sulawesi. Pátrání po pohřešovaných přitom zdaleka není u konce. Podívejte se, jakou zkázu za sebou přírodní katastrofa nechala.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy