Známá indická novinářka bojovala proti náboženským pověrám. Našli ji zastřelenou před jejím domem

ČTK ČTK
6. 9. 2017 11:31
Prominentní indická novinářka byla zastřelena před svým domem v jihoindickém městě Béngalúru. Ve středu o tom informovala agentura AP. Pětapadesátiletá Gauri Lankešová, kritička hinduistického nacionalismu a náboženských pověr, zemřela na místě. Zatím neznámí útočníci novinářku střelili do hrudi a do hlavy v úterý večer před jejím domovem. Pak odjeli na motocyklu. Obětí obdobných útoků se v minulých letech stalo už několik kritických osobností vycházejících ze sekulárních a racionalistických pozic. Aktivisté upozorňují, že indičtí novináři čím dál častěji čelí útokům radikálních hinduistických nacionalistů, napsala BBC. Média označují vraždu za "brutální útok proti svobodě tisku".
Policie u domu novinářky Gauri Lankešové.
Policie u domu novinářky Gauri Lankešové. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 44 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy