Fotky: Svlečeni a přemoženi. Tak indiáni vyhnali dřevorubce

Fotky: Svlečeni a přemoženi. Tak indiáni vyhnali dřevorubce
Ka'aporští indiáni jsou nespokojeni se státní podporou v zajištění ochrany jejich území od kácení pralesa nelegálními dřevorubci. Proto posílají své bojovníky, aby vlastními silami vyhnali z oblasti všechny těžaře, které objeví, a sledovali jejich tábory.
Indiáni z brazilského domorodého kmene Ka'apor jsou spolu s dalšími čtyřmi kmeny oprávněnými obyvateli a strážci území Alto Turiacu, nedaleko obce Centro do Guilherme v severovýchodní části státu Maranhaõ v Amazonii.
Ka'aporští bojovníci zvedají do výšky zbraně a vydávají se z vesnice Waxiguy Renda hledat lesní dělníky v amazonském pralese.
Lidé z kmene podávají luky a šípy svým kmenovým bojovníkům v nákladním autě projíždějícím za nelegálními dřevorubci přes vesnici Ximborenda.
Foto: Reuters
Aktuálně.cz Reuters Aktuálně.cz, Reuters
8. 9. 2014 11:50
Ka'aporští indiáni posílají své bojovníky, aby vlastními silami vyhnali nelegální dřevorubce z oblasti amazonského pralesa.

Ka'apor je etnická skupina domorodých Brazilců, kteří žijí v chráněné oblasti ve státě Maranhão v Brazílii, což je značně odlesněná oblast amazonského pralesa. Zatím se jim ale dařilo jejich území chránit.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy