Foto: Saúdskoarabská IKEA z katalogu vymazala ženy

Foto: Saúdskoarabská IKEA z katalogu vymazala ženy
V českém katalogu (i v těch ostatních) je, v saúdském není.
Stále nenápadné. Mizí žena z gauče v pravém horním rohu.
Jako by si jen pro něco odskočila.
Tohle už je výraznější rozdíl...
Foto: Ikea
Petr Jemelka Petr Jemelka
1. 10. 2012 18:00

Největší světový výrobce nábytku má co vysvětlovat. Z fotek v saúdskoarabské verzi mezinárodního katalogu vyretušoval většinu dívek a všechny ženy. Důvod je prostý: V království platí zákony vycházející z tradiční a ortodoxní islámské víry, které "upozaďují" ženská práva (ženy například nesmějí řídit ani nemají volební právo). A švédská firma se - zřejmě z obchodních zájmů - rozhodla úřady a duchovní neprovokovat. Aktuálně.cz vám přináší srovnání saúdskoarabské a české mutace katalogu pro příští rok. Podívejte se na rozdíly.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy