Zřejmě bude možné volně cestovat z EU do Británie i po Brexitu. Londýn chce vyjednat dvouleté období

ČTK ČTK
21. 7. 2017 9:08
Volné cestování osob z Evropské unie do Velké Británie by mohlo být možné ještě nejméně dva roky po brexitu, tedy po vystoupení země z evropského bloku. Uvedla to v pátek agentura Reuters s odkazem na britská média, podle kterých má být dočasné pokračování stávajícího modelu součástí dohody o přechodných obdobích, o niž se Londýn snaží. Britové opustí EU na jaře 2019. O odchodu rozhodli v referendu loni na konci června. Jedním z důvodů, proč tehdy mnozí Britové pro brexit hlasovali, byl přitom právě zájem omezit počty lidí z jiných států unie, kteří do Británie přicházejí žít a pracovat.
Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 52 minutami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy